top of page
Дорогі діти! Впевнена, що ваш оптимізм та жага до перемоги не згасла! позаду вже виконані два завдання, а попереду ще одне. Вперед, невтомні шукачі, на вас чекає останнє завдання Лемніската! Виконавши його ми зможемо отримати магічний портрет цариць і повернути в чарівну країну Математику мир, спокій і порядок. Відкриваємо листа, що надіслав нам Лемніскат!
"Одним з головних постулатів вчення Аристотеля є фраза "Природа не терпить порожнечі", тому сучасний зміст цього математичного символу був недосяжний для Архімеда, Піфагора, Евкліда. Цей знак, прийнятий вавилонянами для позначення розряду виглядав як два, поставлених під кутом клинця або стріли. Цей символ був складовою частиною числа і не брав участі в арифметичних діях. В стародавньому Римі його взагалі не було, але він єдиний з десяти "братів", кому встановлено пам'ятник. він є складовою популярної логічної гри, та вперше його придумали та використали в Індії. Некоректне ставлення до цього математичного символу привів до збою в комп'ютерній системі крейсера ВМФ США "Йоркстаун", що в свою чергу призвело до несанкціонованого відключення рухової установки.
Увага! На адресу Galactika1407@gmail.com надсилайте ваші відповіді на завдання:
1. Про який математичний символ йдеться мова? ( 1 бал)
2. В якій логічній грі використовують цей математичний знак? ( 1 бал)
3. Яка математична помилка призвела до збою в роботі крейсера "Йоркстаун"? ( 1 бал)
4. На карті поставте мітку, в якому місті встановлено пам'ятник цьому знаку, та поясніть, що він означає. ( 1 бал)
5. В українській мові є багато афоризмів, у яких вживається цей математичний символ. Створіть презентацію з чотирьох слайдів, кожен з яких буде містити в собі один афоризм і картинку до цього вислову. ( 2 бали)
 
Бажаю удачі!                             Підпис:                (Лемніскат)
bottom of page